21 вересня, українці разом з цивілізованим світом відзначають Міжнародний день миру та День миру в Україні.
Мета Дня – звернути увагу на необхідність завершення усіх війн та конфліктів, а також підкреслити важливість мирних переговорів, дипломатії та толерантності.
Міжнародний день миру є символом надії та співчуття для мільйонів людей у всьому світі, які прагнуть завершення збройних конфліктів та побудови світу без війн та страждань.
Особливо це відчуття нині актуальне для нас – українців. Цей день – не лише символічна дата, але й важливе нагадування світу про те, що в нашій країні триває жорстока і кривава війна, яку почала росія. Ми пережили стільки випробувань і втрат, що справді можемо сказати, що як ніхто розуміємо цінність миру.
1 червня у всьому світі відзначають Міжнародний день захисту дітей. Свято започатковане в Парижі в 1949 році з ініціативи Міжнародної демократичної федерації жінок, щоб звернути увагу на проблеми дітей.
На жаль, День захисту дітей 2024 року в Україні проходить в умовах повномасштабної війни. Сотні тисяч дітей були змушені тимчасово виїхати з країни, десятки тисяч перечікують повітряні тривоги в укриттях, тисячі живуть в зоні бойових дій.
Війна змінила життя кожного маленького українця. Тому в це свято дорослим особливо важливо підтримати дітей і показати, що ми завжди поруч та робимо все, щоб діти нашого часу могли через кілька років з посмішкою згадувати ті часи, коли вони були маленькими, росли та входили в доросле життя. Діти надихають, спонукають до нових досягнень, повертають віру в життя.
Бажаємо вам, любі діти, вашим батькам та рідним міцного здоров'я, щастя, добра та сімейного затишку.
Нехай усі мрії і задуми завжди збуваються!
8 та 9 травня Україна традиційно вшановує День пам'яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Ці історичні дати завжди оповиті смутком - за мільйонами невинних життів, які забрала жорстока війна. Низько схиляємо голови перед світлою пам'яттю полеглих заради миру та майбутніх поколінь. Також у ці дні ми висловлюємо слова безмежної вдячності та глибокої шани нашим мужнім і хоробрим захисникам- ветеранам Другої світової війни, які багато років тому відважно побороли нацизм, і сміливим хлопцям та дівчатам, які боронять кордони України в наші дні.
Щиро бажаємо їм і кожній родині міцного здоров'я, злагоди і благополуччя! Нехай над нашими головами завжди буде мирне небо! Слава Україні!
Новий субваріант штаму коронавірусу омікрон – JN.1: як себе убезпечити
Лозівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області інформує: зазвичай у лютому – березні реєструється сезонне підвищення рівня захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19.
За інформацією МОЗ України загалом з початку епідсезону (з 2 жовтня 2023 до 11 лютого 2024) в Україні на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 2 932 615 українців (8% населення країни). 139 696 людей перехворіли на COVID-19: померло 732 людини (56 з них – в Харківській області), з них – 4 дитини віком до 17 років. Летальні випадки через ускладнення грипу почали реєструвати наприкінці грудня, хвороба забрала життя 43 людей. У січні 2024 року в Україні виявили 9 випадків нового субваріанта штаму коронавірусу омікрон – JN.1, який називають «Дженні». Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я. Три випадки вірусу виявили на Сумщині, по два – у Волинській та Черкаській областях, по одному – у Рівненській і Запорізькій областях. За словами головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, вірус SARS-CoV-2 постійно мутує та ухиляється від імунної відповіді – тобто швидше вражає ослаблений імунітет, тож захворіти можуть навіть раніше вакциновані. Однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби.
Серед тих, хто захворів в Україні, лише одна людина з дев’яти мала два щеплення проти COVID-19. За клінічними симптомами медики зафіксували середній або легкий перебіг захворювання, тільки одна людина була госпіталізована до лікарні. Вік пацієнтів – 27-73 роки. Вперше цей субваріант виявили в США у вересні 2023 року, після – в інших країнах світу, зокрема Індії, Китаї, Великій Британії. Щодо JN.1 у ВООЗ зазначають, що ризик для населення низький, а вакцини, які використовуються у світі проти COVID-19, захищають від нового субваріанта.
Звертаємо увагу, що станом на 24.01.2024 за січень у Харкові зареєстровано 105 лабораторно підтверджених випадків захворюваності на COVID-19.
Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області нагадує, щоб залишатися здоровими, дотримуйтеся таких порад:
· подбайте про імунітет – вакцинуйтесь проти COVID-19. Це дасть змогу зменшити ризик важкого перебігу, ускладнень хвороби та летальних випадків;
· проводьте вільний час активно. Регулярна фізична активність та прогулянки на свіжому повітрі поліпшують самопочуття, сон і допомагають впоратися зі стресами;
· відмовтесь від шкідливих звичок, які сприяють зниженню імунітету та роблять ваш організм чутливим до хвороб, зокрема розвитку ГРВІ та COVID-19;
· стежте за своїм здоров’ям та підтримуйте здорову вагу. Надмірна вага та ожиріння можуть погіршити перебіг COVID-19;
· стежте за своїм харчуванням. Регулярно вживайте овочі та фрукти, які є важливими джерелами вітамінів та мінералів.
Якщо почались симптоми ГРВІ:
· намагайтесь чимшвидше ізолюватися та бути вдома до повного одужання;
· зверніться до сімейного лікаря та дотримуйтесь його порад. Пам’ятайте, що підтвердити діагноз COVID-19 можна за допомогою тестування.
Хоча заради безпеки освітній процес у регіоні вимушено проходить у дистанційному режимі, проте більше тисячі дітей у Харкові навчаються в метрошколі, близько 400 дошкільнят відвідують метросадок, крім того, в офлайн-режимі функціонують деякі приватні заклади освіти, проводяться компенсаторні заняття тощо. Отже, діти контактують між собою та з дорослим персоналом, що підвищує ризик виникнення інфекційних захворювань в організованих колективах.
Дотримання правил гігієни є чи не найпростішим і водночас дуже ефективним методом профілактики різних захворювань – від кишкових інфекцій до грипу. Радимо батькам, про що і як говорити з дітьми, щоб убезпечити їх від хвороб.
Внаслідок недотримання правил гігієни найчастіше розвиваються гострі та хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту з проявами діареї та закрепів, гельмінтози, педикульоз, дерматити, фолікуліт, грибкові враження шкіри ніг та нігтів, захворювання слизової оболонки ротової порожнини, ясен та зубів, горла (стоматит, гінгівіт, карієс, ангіна), паразитарні захворювання.
Вчіть дітей не торкатися обличчя, волосся, носа, рота, очей та вух забрудненими руками. Патогенні організми часто поширюються, коли дитина торкається предмета, забрудненого мікроорганізмами, а потім торкається власного обличчя, очей, носа або рота. Запобігти розповсюдженню респіраторних інфекційних хвороб допоможе дотримання правил гігієни при чханні та кашлі. Вчіть дітей під час чхання або кашлю прикривати рот та ніс одноразовою паперовою серветкою або паперовим носовичком та викидати їх у смітник одразу після використання. Якщо серветки немає, не можна закривати обличчя руками, краще зробити це за допомогою рукава чи зігнутої в лікті руки. Не варто користуватися носовичками з тканини, оскільки на них мікроорганізми можуть накопичуватися та розмножуватися. Після чхання та кашлю потрібно помити руки.
При появі в дитини перших симптомів інфекційних захворювань, особливо грипу, її необхідно залишати вдома, щоб запобігти можливим ускладненням та передачі збудника іншим. Батькам варто якомога швидше проконсультуватися з лікарем та забезпечити дитині належний догляд, згідно з рекомендаціями фахівця. У школу чи садок можна повертатися після повного одужання.
Перше та основне правило гігієни – регулярне миття рук з милом, особливо перед кожним прийомом їжі, після відвідування туалету та повернення з громадських місць. Дотримуючись п’яти простих порад дитина захистить свій організм від збудників поширених хвороб: спершу потрібно намочити руки водою, потім намилити до утворення піни, ретельно потерти протягом щонайменше 20 секунд, змити та витерти насухо одноразовою серветкою. Як діти, так і більшість дорослих не задумуються про те, що закривають кран після миття чистими руками, і таким чином мікроорганізми можуть знову потрапити на руки. Варто користуватися паперовою серветкою.
Якщо мило та вода недоступні, можна використовувати дезінфікуючий засіб для рук, який містить щонайменше 60% спирту. Важливо, щоб діти використовували їх лише в разі потреби й за призначенням, адже ці засоби можуть нашкодити при попаданні в очі або в рот.Догляду потребують і нігті на пальцях рук та ніг. Дітей потрібно вчити регулярно підстригати та чистити нігті, а також не дозволяти гризти нігті. Коли дитина бачить, що рідні дотримуються правил гігієни, то наслідуватиме їх приклад. Тому батьки зобов’язані не лише вчити дитину, а й самі суворо дотримуватися простих правил гігієни.
Профілактика ротавірусної інфекції
За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, упродовж 19-25 січня 2024 року в Одесі госпіталізували п’ятьох дітей з попереднім діагнозом «Гострий гастроентероколіт». Під час лабораторного обстеження було виявлено ротавірус. Встановлено, що всі хворі діти відвідували один дошкільний заклад. Станом на 29 січня нових випадків захворювання не зареєстровано. Також спалах ротавірусної інфекції було зафіксовано 20 січня в Запорізькій області. Зареєстровано 17 хворих, усі дорослі. Це – 15 пацієнтів та 2 співробітники одного з медзакладів закритого типу. У 16 випадках діагноз підтверджено лабораторно, 13 з них вже виписали, 3 залишаються на стаціонарі. Станом на 27 січня в закладі нових випадків захворювання не зареєстровано. Нагадаємо, у 2023 році в Україні було зареєстровано 3 000 випадків ротавірусної інфекції.
Ротавірусна інфекція – одна з форм гострої кишкової інфекції, збудником якої є ротавірус людини. Здебільшого виникає в холодну пору року, переважно з листопада до квітня. Ротавірус є найбільш поширеною причиною діареї в дітей віком від 6 місяців до 4–5 років у всьому світі.
Захворіти можуть і дорослі. У них захворювання зазвичай протікає в легкій формі з менш вираженими симптомами. До того ж це захворювання може мати епідемічний характер. Ротавірус призводить до гострого запалення в шлунку та кишечнику, що може стати причиною болю та бурчання в животі, сильної діареї з водянисто-пінистими випорожненнями яскраво-жовтого кольору, блювоти, лихоманки, і навіть зневоднення в немовлят, маленьких дітей і рідше в дорослих.
Джерелом інфекції є тільки хвора людина або вірусоносій. Інкубаційний період триває до 5 діб (у середньому – 2–3 доби).
Передача збудника відбувається фекально-оральним шляхом, а також через немиті фрукти, овочі, через брудну воду і руки, при контакті з іншими поверхнями та забрудненими предметами (іграшки, підлога, меблі, одяг тощо). Так само можливе зараження повітряно-крапельним шляхом.
Основні методи профілактики ротавірусної інфекції – вакцинація та дотримання правил особистої гігієни.
В Україні щеплення проти ротавірусу належать до рекомендованих, тобто вакцинуватися можна власним коштом. Для забезпечення раннього захисту від інфекції достатньо дві або три дози, відповідно до інструкції зареєстрованих в Україні вакцин.
Одним зі звичних способів зменшити ризик захворювання є дотримання правил гігієни:
– обов’язково мити руки перед їдою;
– якщо немає можливості вимити руки, використовуйте рідкий антисептик для рук (у тому числі й для дітей). Вологі серветки роблять руки злегка чистішими, але цього точно недостатньо, і миття під проточною водою не замінює, краще антисептик;
– овочі та фрукти необхідно ретельно мити, а під час епідемічного періоду рекомендується обдавати їх окропом;
– для пиття та приготування їжі варто використовувати тільки кип’ячену воду;
– не можна вживати продукти сумнівного походження та з вичерпаним терміном придатності.
Дотримання цих порад допоможе вам та вашим рідним уникнути захворювань на ротавірусну інфекцію.
17.01. проведено навчання серед персоналу з втілення основних заходів профілактики респіраторних інфекцій та правил використання і утилізації засобів індивідульного захисту.
25 грудня 2024року в закладі відбулася різдвяно-новорічна розвага, на якій депутати Біляївської сільської ради Болобан І.П. та Вовк І.О., староста Череватенко О.П. подарували дітям солодощі та листівки від Біляївської громади.
Шановні батьки!
Головне управління ДСНС України у Харківській області наголошує на важливості дотримання дітьми правил пожежної безпеки. Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще там, де на кожному кроці на них чатує небезпека. Легковажне поводження малечі з вогнем, газом, електричними приладами, вибухонебезпечними предметами, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.
Не залишайте дітей без нагляду!
Дбайте про безпеку своїх дітей дотримуючись правил безпечної поведінки. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Нагадайте дітям, що у разі виникнення пожежі або іншої надзвичайної ситуації терміново дзвонити у службу порятунку за номерами "101" та "112".
Памятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!
Оголошення
Згідно наказу №113-о від 11.08.2023р. Біляївської сільської ради Лозівського району Харківської області відділу освіти молоді та спорту "Про підготовку та організований початок 2023/2024 н.р. у закладах освіти Біляївської сільської ради" навчання у Біляївькому ЗДО на протязі 2023/2024 н.р. буде здійснюватися у дистанційному форматі з використанням технологій дистанційного навчання (сервісу "Classroom", "Viber").
За нашу рідну
Україну,
Що зберегли за всі віки
–
Низький уклін і тричі
"СЛАВА!"
Українські захисники!
Якось каже мати сину:
– Я молюсь за Україну,
Щоб народ щасливим був,
Про негоди позабув,
Із домівок, хат усіх,
Хай луна дитячий сміх,
Хай шанують стариків,
Скрізь звучить веселий спів,
Хай обходить всіх ненастя,
Серце хай тремтить від щастя!
І я вірю, Матір Божа
Україні допоможе!
Синій, як море, як день, золотий —
З неба і сонця наш прапор ясний.
Рідний наш прапор високо несім!
Хай він, уславлений, квітне усім!
Гляньте, на ньому волошки цвітуть,
Гляньте, жита в ньому золото ллють.
З жита й волошок наш прапор ясний.
З неба і сонця, як день весняний!
Роботи дітей, присвячені чудовому святу самобутньої, неповторної, барвистої української культури – Дню вишиванки. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця.
Незважаючи ні на які обставини, освітній процес в Біляївському ЗДО продовжується, нлагоджено тісну співпрацю з батьками, триває зворотний звязок
У закладі відбулися заходи до Дня єдності з метою формування уявлень дітей про свою приналежність до української національності. Педагоги закладу приєдналися до освітянського телемосту "Обєднані Україною".
Одягнімо вишиванки, друже,
Хай побачить українців світ –
Молодих, відважних, дужих,
У єднанні на багато літ.
В КЗ "Біляївський ЗДО" відбулося свято "Стрітення". Всі ми зиму проводжали, весну красну зустрічали! Діти із задоволенням дякували зимі за зимові розваги та раділи наближенню весни!
Шановні батьки! Дотримуйтесь правил пожежної та електробезпеки, безпеки дорожнього руху, профілактики шлунково-кишкових захворювань, дотримання правил гігієни у період поширення епідемічних захворювань, поводження з незнайомими людьми та підозрізими предметами, безпечного перебування біля річок та водоймищ, вкритих кригою, використання піротехніки.
Пройшли тренувальні навчання з метою евакуації дітей та працівників закладу освіти на випадок пожежі
Вихователь Лісняк С.М. провела заняття по безпеці життєдіяльності в середній групі "Бережімо, себе діти!" (правила переходу вулиці)
Діти Біляївського ЗДО біля пам'ятника загиблим воїнам с.Біляївка. Мітинг. Покладання квітів.
5 вересня в 2019 г. в закладке були представлені батькивські збори, де ознайомили батьків с аналізом роботи за минулі навчальній рік и поставлені завдання на 2019-2020 н.р.
Зі звітом виступила завідувач Кушлик Н.І. та практичний психолог Неплюєва О.М. зі своїми порадами.
На початку нового 2019-2020 навчального року дошкільний заклад після утеплення та фасадного фарбування радо зустрів свою малечу! Дитячий педагогічний колектив вдячний за турботу та піклування за майбутнє нашої країни!
Святкування Дня Незалежності в закладі дошкільної освіти
Випускний бал
А які майстрині наші мами! Спекли на великодню виставку такі красиві вироби!
До свята Великодня завітав до закладу Тарасенко М.В. генеральний директор ООО "Україна Нова" зі смачними пасочками. Задоволенню дітей немає меж!!!
День цивільного захисту
Художня праця. Колективна робота "Гірлянда"
Аплікація "Сніговик та ялинки"
Згідно з планом роботи 17 січня проведено батьківські збори на тему : "Стежинами батьківської мудрості"