https://vseosvita.ua/library/zavdannia-dlia-ditei-doshkilnoho-viku-z-temy-lito-570310.html

Мультфільм про єднання українців

https://www.youtube.com/watch?v=cTCjG5rid8w

Війна принесла у наші домівки страх. Звідусіль чути про неможливість ні про що інше думати та складнощі із самоорганізацією. 

А ще частіше із цим зустрічаються діти. Тож перед батьками постає запитання: як виховати у дитині стійкість до стресу воєнного часу?

Говоріть з дітьми

Якщо у дітей виникають запитання – не ігноруйте їх. Відповідайте чесно, але впевнено та спокійно. І запитуйте про їхні почуття – дітям потрібно розуміти, що війна ніяк не відчужує їх від батьків і вони можуть відкрито говорити про свої страхи.

Завдання старших – заспокоїти та запевнити, що страх – це нормально і попри все, що відбувається, діти будуть під захистом.

Створіть емоційно безпечний простір

Проводьте більше часу разом, вигадуйте нові ігри та просто відвертайте увагу дітей від подій. 

Обмежте кількість новин, які дитина дивиться/читає

Звісно, не потрібно приховувати правди, але краще, аби дитина не сприймала інформацію саме візуально. До того ж зараз у новинах часто висвітлюють смерті дітей на територіях активних бойових дій. 

Стрес війни додається до щоденних стресів дитини

Зараз не буде дивною агресивна поведінка дитини на речі, які її ніколи не дратували раніше. Варто донести до дитини, що ви впевнені у тому, що він/вона старається якнайкраще. 

Складіть розпорядок дня і дотримуйтесь його

Таким чином ви створюєте підконтрольний дитині простір. Відведіть час на виконання шкільних завдань та надайте час для відпочинку. Якщо ж такий розпорядок був у вашому житті й до війни – намагайтеся дотримуватися його і зараз. 

Подбайте про себе

Ваша дитина буде брати приклад з вас. А ще – ваш настрій та поновлення сил ховається теж у звичних ритуалах догляду за собою. Подбайте про себе, щоб мати змогу піклуватися про дитину, коли та прийде за відчуттям безпеки до вас.

Нагадуйте, що все буде добре

Запевніть їх, що вони будуть захищені. Складіть план на випадок ситуацій евакуації для сім’ї та поділіться всіма його частинами, які, на вашу думку, може зрозуміти дитина. Якщо хтось з батьків, чи родичів в армії чи теробороні, допоможіть дитині зрозуміти, що це робота члена їхньої сім’ї, як і робота дитини – продовжувати навчатися.

Спостерігайте

Діти не завжди повідомляють про свої страхи словами, тож стежте за їхньою поведінкою, рухами та звичками. Заохочуйте дитину займатися творчістю, аби вивільнити почуття та звільнитися від страхів.

Зверніться за допомогою до дитини

Надайте їй відчуття важливості та необхідності. Наділення її окремою роллю зі своїми обов’язками надасть дитині відчуття впевненості.

Описуйте дитині позитивні перспективи майбутнього

Поясніть, що війна точно закінчиться, і життя повернеться до звичного ритму. Говоріть про хороше – це додає сил не падати духом.

Піклуйтеся про своїх дітей та говоріть з ними відверто – прикладом можуть бути інші українські мами, які пояснюють своїм дітям війну та її небезпеки.

Дошкільний вік ваших дітей – це важливий період для виховання й розвитку тих умінь і навичок, які слугуватимуть їх здоров΄ю все життя. І не менш важливий період для закладання підвалин міцного здоров΄я, здорової психіки, моральної стійкості, гармонійного розвитку, уміння і потреби саморозвитку. Дитині необхідні розумні правила і обмеження, які поступово з΄являються в їхньому житті.

Соціальне спілкування, їх розвиток неможливі без передачі їм батьківських знань. Саме батьки закладають основи життєвої компетентності своєї дитини, допомагають своїм чадам опановувати складну науку життя.

Здоровий спосіб життя для дітей дошкільного віку визначається такими параметрами:

— дотримання режиму дня;
— належне оволодіння культурно-гігієнічними навичками;
— раціональне харчування та культура споживання їжі;
— дотримання рухового і повітряного режимів;
— режим активної діяльності та відпочинку;
— профілактичні заходи для збереження здоров΄я;
— духовний розвиток і гармонійні стосунки з довкіллям та із самим собою;
— душевний комфорт і психологічна рівновага.

Здоровий спосіб життя – це сформованість психологічної установки на збереження, зміцнення та примноження власного здоров΄я та здоров΄я оточуючих, активна діяльність індивіда в цьому напрямку.

Здоровий спосіб життя – не просто сума засвоєних знань, а стиль життя, адекватна поведінка у різноманітних ситуація.

Навчити дитину змалечку берегти своє здоров΄я — завдання батьків. Наш валеологічний порадник допоможе Вам виховати у дитини прагнення бути здоровим, дорожити здоров΄ям та цінувати його.


БАТЬКИ — ПРИКЛАД ДЛЯ ДІТЕЙ.

1. Будьте гарним прикладом для своїх дітей у ставленні до власного здоров΄я.
2. Ведіть здоровий спосіб життя.
3. Займайтесь фізичною культурою, виконуйте вранці вправи ранкової гімнастики. Виробляйте сталу звичку та потребу в цьому.
4. Практикуйте вдома певну систему оздоровлення всіх членів родини, в тому числі й дитини.
5. Налагодіть у сім΄ї активно-динамічний відпочинок.
6. Організовуйте сімейні прогулянки на природу, щоб змалечку привити дітям бережливе ставлення до навколишнього середовища.
7. Пам΄ятайте, що здоровий спосіб життя – це правильно організована діяльність, сприятливі умови побуту, активний відпочинок і здоровий мікроклімат у родині.
8. Не паліть і не пийте спиртних напоїв у присутності дітей. Пам’ятайте! Діти схильні імітувати ваші дії в дитячому садку.
9. Формуйте у дітей світоглядно-оздоровчу поведінку на основі реалізації принципів: пізнай себе, створи себе і допоможи собі сам.
10.Впроваджуйте різноманітні форми роботи з валеологічного виховання, спрямовані на формування в дітей уявлень про правила безпечної поведінки під час ігор, про можливості людського організму, про користь рухової активності, здоровий спосіб життя.
11.Застосовуйте вдома різні профілактично — корекційні вправи з олівцями, скакалками та іншими підручними предметами.
12.Привчайте дітей щоденно піклуватися про своє здоров΄я:
— виконувати різні фізичні вправи;
— правильно харчуватись;
— загартовуватись;
— спілкуватися з друзями;
— дотримуватися особистої гігієни;
— дотримуватися режиму дня;
— знаходити час для розваг на свіжому повітрі, дивитися цікаві телепередачі, користуватися бібліотекою і т. д.

Про епідеміологічну ситуацію та профілактику кору 

За даними ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» в країні триває спалах кору. Впродовж перших двох тижнів поточного року зареєстровано 1285 випадків кору, з них 856 серед дітей до 17 років, у тому числі 1 летальний випадок у дитини. У 2017 році внаслідок кору померло 5 осіб, у т.ч. 3 дитини та 2 дорослих.
У Харківській області в 2017 році було зареєстровано 11 випадків кору, у т.ч. 6 у м. Харкові, 3 у Барвінківському, по 1 у Харківському та Лозівському районах. З числа захворілих 63,6% - особи ромської національності, 8 осіб не були щеплені проти кору. Станом на 18.01.2018р.в області зареєстрований 1 випадок кору у Сахновщинському районі.
Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг. Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6-21 днів. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4-5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.
Кір має серйозні ускладнення. Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку - енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.
На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.
Специфічного лікування від кору немає. Проте захворюванню можна запобігти.
Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Згідно з календарем в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років - планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору.